Koniec marki Linuxpl.com, zastąpił ją cyberfolks.pl

cyberfolks

Marka linuxpl.com była obecna na polskim rynku hostingowym niemal od początku jego istnienia (2002 r.). Ale właśnie jej istnienie dobiegło końca. Od 8 kwietnia linuxpl.com zmienia nazwę na cyberfolks.pl. Wszystko za sprawą nowego właściciela H88, który szybko stał się potentatem w swoje branży i przeją wiele znanych firm hostingowych, o czym można przeczytać w tymże artykule.

Nowa nazwa to nowy wizerunek, bardziej nowoczesny, nastawiony na społeczność, podążający za nowymi trendami. Grupa H88 wyraźnie idzie w ślady home.pl czy nazwy.pl stawiając na marketing i promocję swoich marek, można powoli zapomnieć o tanich kontach hostingowych w hekko.pl czy właśnie linuxpl.com. Zdaje się, że grupa H88 nastawiona jest głównie na zyski ( co jest całkiem oczywiste), a pod nazwą R22 jest notowania na giełdzie GPW. Już kilka dni po pojawieniu się cyberfolks.pl, można było zobaczyć jej reklamę w szeroko dostępnej telewizji. Trudno to sobie wyobrazić ze starym dobrem „linuxem”, który stawiał głównie na jakość usług, dobrą cenę i obsługę techniczną.

Nie twierdze, że zmiana nazwy i modelu biznesowego marki to zmiana usług na gorsze, bo być może będzie odwrotnie. Trzeba też przyznać, że Linuxpl.com marketingowo nazwą dobrą nie jest, ludzie kojarzą ją raczej z oprogramowaniem komputerowym niż w miejscem gdzie można założyć stronę www. Jednak starzy klienci pamiętający początki marki nieco za nią zatęsknią, bo to koniec pewnej epoki, epoki, w której na pytanie jaki hosting wybrać, 8 na 10 osób polecało właśnie linuxpl.com, ze względu na jakość i korzystną cenę. Czy tak będzie z cyberfolks.pl? Raczej nie, ale od tego właśnie jest reklama i marketing i na brak klientów cyberfolks narzekać raczej nie będzie.

W nowej odsłonie witryny cyberfolks.pl chwali się udoskonaleniami w procesie rejestracji domen czy kontaktu i obsłudze klienta, a także rozszerzoną ofertą usług dostosowaną do różnych rodzajów klientów. Cyberfolks, w nowej odsłonie, oferuje w końcu program do polecania.  Za polecenie nowego użytkownika otrzymamy 50 zł, oraz 10% kwoty odnowienia hostingu przez poleconego w programu partnerskim. Ceny hostingu w cyberfolks.pl zaczynają się obecnie od 158 zł brutto za rok.

Rating: 4.3/5. From 3 votes.
Please wait...

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *